Wpływ stanu cywilnego na depresję: Małżeństwo lepsze niż życie singla

Wpływ stanu cywilnego na depresję: Małżeństwo lepsze niż życie singla

Autorzy badania zwracają uwagę, że Badanie obejmowało analizę danych pochodzących od ponad 100 tys. osób z siedmiu krajów, w tym z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Irlandii, Korei Południowej, Chin oraz Indonezji. Z analizy danych wynika, że.

Szczególnie wysokie ryzyko depresji odnotowano u osób rozwiedzionych lub pozostających w separacji, które miały aż o 99 proc. większe szanse na wystąpienie objawów depresji. Z kolei osoby owdowiałe były o 64 proc. bardziej narażone na depresję niż osoby żonate. Wyższe ryzyko depresji wśród osób samotnych Naukowcy sugerują, że. Relacje małżeńskie mogą odgrywać istotną rolę w ochronie przed skutkami samotności i problemami emocjonalnymi, co pomaga redukować ryzyko depresji. Co ciekawe, badanie wykazało, że, takich jak Korea Południowa, Chiny czy Indonezja. Wyniki te sugerują, że wpływ samotności na zdrowie psychiczne może być różny w zależności od kontekstu kulturowego. Autorzy badania podkreślają, że analiza została przeprowadzona na podstawie kwestionariuszy wypełnianych przez uczestników, a nie na podstawie diagnoz klinicznych depresji i wzięły w nim udział wyłącznie pary heteroseksualne.

Globalny problem depresji Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) a wczesne rozpoznanie oraz wsparcie społeczne odgrywają kluczową rolę w poprawie zdrowia osób chorujących. Badania takie jak to najnowsze pozwalają zaś lepiej zrozumieć rolę różnych czynników zewnętrznych, w tym przypadku statusu cywilnego. Pomagają również, które mogą być bardziej narażone na rozwój depresji.