Praca na końcu świata: niezapomniana przygoda i wyjątkowe doświadczenia

Praca na końcu świata: niezapomniana przygoda i wyjątkowe doświadczenia

Polska Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie. Na położonej na największej wyspie Norwegii – Spitsbergenie – mieści się ważna jednostka badawcza, Obiekt zlokalizowany nad Zatoką Białego, w granicach Parku Narodowego Południowego Spitsbergenu, obejmującego ochronę unikatowej arktycznego krajobrazu. Te kilka wkomponowanych w niego budynków polskiej stacji umożliwia prowadzenie badań przez cały rok. Znajdują się tam m.in. laboratoria biologiczne, chemiczne, meteorologiczne, oceanograficzne i sejsmologiczne.

Nabór do 48. Wyprawy Polarnej IGF PAN. Dla osób, które nieraz myślały o, nadarza się prawdziwa okazja, by zrealizować marzenia. Zarządzający Polską Stacją Polarną Hornsund Instytut Geofizyki (IGF) PAN poszukuje bowiem chętnych do wzięcia udziału w ekspedycjach. Jeszcze do 22 listopada br. trwa bowiem, a udział w tym przedsięwzięciu mogą wziąć m.in. informatycy, kucharze i mechanicy.

Poszukiwania chętnych dotyczą wzięcia udziału w dwóch grupach: zimującej (całorocznej) oraz letniej. Wyprawa na Spistsbergen. Grupa zimująca i grupa letnia. W opublikowanym na stronie Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk ogłoszeniu można. Co trzeba zrobić, by dołączyć do wyprawy polarnej?

  1. Każdy, kto spełnia powyższe wymagania, może starać się o dołączenie do ekspedycji.
  2. Aby stać się członkiem 48. Wyprawy Polarnej IGF PAN trzeba wysłać zgłoszenie swojej gotowości ze wskazaniem wybranego stanowiska na podany w adres mailowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 listopada br.
  3. „Wbrew utartym wyobrażeniom, wcale nie trzeba być naukowcem lub posiadać doświadczenia pracy w rejonach polarnych, choć oczywiście uczestnik czy uczestniczka ekspedycji wiążą się zawodowo na jakiś czas ze środowiskiem naukowym.” – powiedziała serwisowi „Nauka w Polsce” Dagmara Bożek z Działu Komunikacji Naukowej i Promocji IGF PAN.