Bezpieczeństwo cybernetyczne w 2024 roku: prognozy i wyzwania

Bezpieczeństwo cybernetyczne w 2024 roku: prognozy i wyzwania

Wydarzenie pod patronatem Ministra Cyfryzacji

Tegoroczna edycja stanowić będzie swoiste preludium do polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Ta odbędzie się w głównej mierze pod znakiem cyberbezpieczeństwa, ochrony przed zagrożeniami z zewnątrz, tworzenia odpowiednich mechanizmów obronnych i dostosowywania sfery cyfrowej państwa do istniejących, jak i potencjalnie mogących wystąpić zagrożeń. Patronat nad wydarzeniem został objęty przez, w tym przez wicepremiera i Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wicepremiera i Ministra Obrony Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Co czeka uczestników tegorocznej edycji CYBERSEC w Krakowie?

Cyberbezpieczeństwo i przyszłość

Tegoroczna agenda wydarzenia jest zdaniem organizatorów niezwykle. Celem projektowania nadchodzącej edycji było zawarcie w programie różnych, ale przede wszystkim najważniejszych aspektów dotyczących świata cyfrowego, sfery bezpieczeństwa czy nowinek technologicznych, które mogą stanowić zarówno szanse, jak i zagrożenia dla państw, obywateli i nie tylko. Na liście prelegentów znajdziemy zatem przedstawicieli świata polityki, biznesu i nauki, czy ekspertów do spraw bezpieczeństwa. Ważnym tematem będzie wspomniane, ale również poszczególne, bardziej specyficzne aspekty świata cyfrowego, jak na przykład rozwój sztucznej inteligencji, jej implementacja w biznesie czy działaniach innych podmiotów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać dysput ekspertów na temat, zagrożeń związanych z wyciekami danych czy strategii państwa i wojska na obronę przed współczesnymi zagrożeniami. Nie obejdzie się bez obecności przedstawicieli sił zbrojnych, a jednym z uczestników będzie generał dywizji oraz Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni Karol Molenda. Głos zabierze także wspomniany wcześniej Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, szefowa gabinetu wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej nadzorująca politykę UE w zakresie bezpieczeństwa Despina Spanou czy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Dariusz Standerski.

Przyszłość bezpieczeństwa cyfrowego

Jednym z wydarzeń odbywających się w ramach będzie spotkanie członków CISO #Poland i przedstawicieli sektora ochrony informacji. Przedstawiciele i szefowie największych firm z Polski oraz zagranicy spotkają się w celu rozmowy i wymiany doświadczeń na temat występujących zagrożeń. To odpowiedź na m.in. rosnące ryzyko ataków hakerskich i wycieków danych, które są coraz powszechniejszym zagrożeniem w sferze cyfrowej. W ramach tegorocznej konferencji CYBERSEC zorganizowane zostanie spotkanie przedstawicieli fundacji CISO #Poland, zrzeszającej ponad 200 liderów cyberbezpieczeństwa zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Poza poruszeniem tematu ochrony informacji i danych, uczestnicy spotkania mogą spodziewać się paneli poświęconych cyberbezpieczeństwu w transporcie, przełomowych osiągnięć w zakresie komputerów kwantowych oraz kwestii prawnych regulacji sztucznej inteligencji w ramach Unii Europejskiej.

Czas na praktykę i ADMIN Days

W Krakowie podczas nie zabraknie także przestrzeni do praktycznego poznawania i zarządzania zagrożeniami w świecie cyfrowym. W tym wypadku mowa oczywiście o ADMIN DAYS. To specjalnie przygotowane warsztaty z zakresu zarządzania IT oraz bezpieczeństwa. Stworzono je z myślą o branżowych ekspertach i organizacjach, które chcą poszerzać swoje kompetencje w tej nieustannie ewoluującej dziedzinie. Całodniowe warsztaty będą prowadzone w języku polskim i pozwolą nie tylko na poszerzenie wiedzy, ale również na wymianę doświadczeń czy nawiązywanie cennych kontaktów w branży. Warsztaty poprowadzone zostaną przez:

  • Marcin Wizner
  • Robert Siudak

Bilety na warsztaty dostępne są tylko dla posiadaczy wejściówek na konferencję CYBERSEC CEE EXPO & FORUM, które można kupić na stronie. Liczba miejsc jest ograniczona.