Jacek Sasin wypowiada się na temat ewentualnej koalicji PiS z Konfederacją: "Potrzebni są partnerzy do tańca"

Jacek Sasin wypowiada się na temat ewentualnej koalicji PiS z Konfederacją: „Potrzebni są partnerzy do tańca”

Jacek Sasin o koalicji PiS i Konfederacji podkreślił, że do tej pory członkowie koalicji ugrupowań Krzysztofa Bosaka, Sławomira Mentzena i Grzegorza Brauna deklarowali, że nie chcą zawiązywać sojuszy ani z jego partią, ani z Platformą Obywatelską. Stwierdził jednak, że wkrótce mogą być zmuszeni do zmiany zdania w tej sprawie.

„Konfederacja będzie sobie musiała odpowiedzieć na pytanie, czy chce być w wiecznej opozycji, czy chce jednak być partią też skuteczną, realizującą swój program i swoje cele w układzie rządowym” – powiedział Sasin na antenie radiowej Trójki. Jednocześnie ocenił, że wyłącznie PiS mogłoby pozwolić prawicowemu ugrupowaniu na osiągnięcie konkretnych celów politycznych.

„To byłaby dla nas bardzo trudna koalicja. Wolałbym, żebyśmy wygrali tak, żeby rządzić samodzielnie, ale potencjalnie oczywiście taki układ z Konfederacją jest możliwy” – dodał. Poseł PiS komentuje wyniki wyborów do PE.

Polityk przyznał również, że chociaż jego partia uzyskała drugi wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego, na przyszłość wciąż patrzy z optymizmem. „Mimo tak dużej nagonki nie tracimy poparcia” – zauważył.

Podkreślił także, że wysoki wynik PO wynika z tego, że ugrupowanie zaczęło „zjadać bardzo wyraźnie swoich koalicjantów”, wskazując przede wszystkim na koalicję Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Trzecia Droga, która po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych stała się trzecią siłą, teraz odnotowała znaczny spadek poparcia i wypadła poza podium.