Lewandowski odkrywa swoje plany bezpośrednio po spotkaniu z Valencią. Słowa trafiły na szeroki świat.

Ronald Araujo, Ilkay , Fermin Lopez, Gavi, Frenkie de Jong i nowy nabytek Dani Olmo – ci piłkarze nie zagrali na inaugurację ligi hiszpańskiej, a mimo to FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Valencią 2:1 (1:1) a dla przegranych – Hugo Duro (44.).

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Wg portalu Sofascore otrzymał najwyższą notę (8,4), oddał dwa celne strzały (w cztery), miał 83 proc. celnych podań (15/18), wygrał trzy z siedmiu pojedynków, dwa razy był faulowany i zrobił siedem strat.

Reprezentant Polski w środku nocy zamieścił krótki wpis na Instagramie. – Wspaniały start sezonu – napisał po angielsku.

W rozmowie z dziennikarzami Lewandowski zdradził swój cel na ten sezon. – Mój cel to strzelać gole. Nie wiem, ile ich zdobędę do końca sezonu, ale są one bardzo ważne dla pewności siebie. Powiedziałem już kiedyś, że w tym sezonie będę miał więcej bramek niż w zeszłym. Dziś to był dopiero początek – przyznał Polak.

Skomentował również grę całej drużyny. – Gdybyśmy grali lepiej w ataku, moglibyśmy strzelić trzy lub cztery bramki. Najważniejsze jest jednak to, że wygraliśmy. Tym bardziej że graliśmy na trudnym stadionie. Pierwsze 20-25 minut nie graliśmy dobrze, ale potem było już znacznie lepiej, choć graliśmy z czterema młodymi . W ostatnich minutach meczu mieliśmy wszystko pod kontrolą – dodał Lewandowski.

FC Barcelona w drugiej kolejce podejmie Athletic Bilbao. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia o godz. 19. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.