Mike Tyson: najnowsze wieści o jego powrocie do ringu. Sukces gwarantowany!

Mike Tyson: najnowsze wieści o jego powrocie do ringu. Sukces gwarantowany!

20 lipca na stadionie AT&T w mieście Arlington w Stanach Zjednoczonych miało dojść do jednej z najbardziej wyczekiwanych walk bokserskich. W ringu mieli pojawić się Mike Tyson oraz Jake Paul, aby zmierzyć się w pojedynku pokazowym.

Finalnie nie dojdzie do starcia w planowanym terminie z powodu problemów zdrowotnych „Żelaznego Mike’a”. Długo wyczekiwana walka pomiędzy Tysonem a Paulem zostanie przełożona. Podczas konsultacji z lekarzami w sprawie niedawnego nawrotu choroby wrzodowej zalecono Mike’owi Tysonowi bardzo lekki trening przez kilka najbliższych tygodni – przekazał profil MostVpromotions na portalu X.

Pod koniec maja serwis InTouchWeekly poinformował, że Tyson źle się poczuł podczas lotu z Miami do Los Angeles. Po wylądowaniu został przewieziony do szpitala. Tam usłyszał, że ma nawrót zapalenia wrzodu żołądka.

W sobotę, 8 czerwca Mike Tyson na portalu X poinformował, że przełożona walka z Jakiem Paulem odbędzie się 15 listopada w Arlington w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie będzie transmitowane przez platformę Netflix.

Informacje o bokserach

Jake Paul jest YouTuberem, który od kilku lat rywalizuje w boksie . Cztery lata temu przeszedł na zawodowstwo i pokonał m.in. Andre Augusta i Ryana Bourlanda.

Mike Tyson w trakcie kariery bokserskiej zdobył pasy wszystkich najważniejszych federacji pięściarskich (WBC, WBA, WBO, IBF). Ostatnią zawodową walkę stoczył w 2005 roku. Wówczas przegrał z Kevinem McBridem. Z kolei pod koniec 2020 roku legendarny pięściarz zmierzył się w pokazowym pojedynku z Royem Jonesem Jr. Starcie zakończyło się remisem.