Niesamowity laptop z ekranem większym niż tradycyjny telewizor. Jak to osiągnięto?

Niesamowity laptop z ekranem większym niż tradycyjny telewizor. Jak to osiągnięto?

Jakie ekran ma wasz laptop? Przekątną 13, 14 lub 15 cali? 17-calowy wyświetlacz w notebooku to już naprawdę sporo, a co powiecie na?! Taki jest właśnie stworzony przez start-up Sightful.

Laptop Spacetop G1 ze 100-calowym ekranem

Spacetop G1 to laptop, który był prezentowany w trakcie styczniowych targów w Las Vegas, a teraz trafia do sprzedaży. Urządzenie wywołało zainteresowanie uczestników tej imprezy głównie za sprawą „ekranu” o przekątnej aż 100 cali.

Nie, Spacetop G1 nie ma fizycznego wyświetlacza o tak dużej przekątnej. Start-up Sightful sięgnął po rozwiązanie, które daje złudzenie pracy z tak dużym ekranem. Jest to możliwe za sprawą będących częścią zestawu okularów z komputerem. Pozwalają one na pracę w wirtualnej przestrzeni roboczej o przekątnej do 100 cali. Specjalne okulary oferują oraz wyświetlają obraz z częstotliwością do . Producent pomyślał również o osobach z wadami wzroku i przewidział szkła korekcyjne. Na uwagę zasługuje także specjalny tryb ściemniający, który można aktywować specjalnym przyciskiem. Pomysł jest ciekawy i spotkał się z uznaniem.

Komputer nie jest przesadnie drogi

Start-up wycenił swojego komputera na . Nie jest to mało, ale z drugiej strony na rynku dostępne są także znacznie droższe laptopy, które nie oferują tak dużej przestrzeni roboczej. Warto jednak mieć na uwadze, że realizacja zamówień uległa wydłużeniu. Zamawiając sprzęt teraz można liczyć na dostawę dopiero w październiku.

Specyfikacja techniczna

Spacetop G1 nie jest wygórowana. Komputer ma procesor QCS8550 wspomagany przez 16 GB pamięci RAM. Natomiast na dane przeznaczono dysk SSD o pojemności zaledwie 128 GB. Maszyna oferuje więc bardzo podstawowe wyposażenie i nadrabia je jedynie za sprawą 100-calowego ekranu wirtualnego. Sam pomysł jest jednak ciekawy i możliwe, że będzie przyszłością laptopów. Wszak w podobnym kierunku podążał również Apple z goglami , które również stanowią komputer zamknięty w formie okularów.