Wstrząs na Śląsku - Pracownicy kopalni Rydułtowy trafili do szpitala

Wstrząs na Śląsku – Pracownicy kopalni Rydułtowy trafili do szpitala

Wstrząs na Śląsku. Poszkodowani górnicy

Do wstrząsu doszło dzisiaj w okolicach . Szacuje się, że miał on miejsce na głębokości 1200 metrów. Jak informuje rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej Aleksandra Wysocka-Siembiga, wysokoenergetyczny wstrząs był dość silny. Wystąpił około godziny 8:16. Rozpoczęto akcję wycofywania personelu i pracujących w kopalni górników. Na powierzchnię wydobyto dotychczas 15 górników, z czego 10 osób trafiło do szpitala. Na miejscu trwa akcja ratownicza. Pod ziemią uwieżionych jest wciąż 53 górników.

Kopalnia Węgla Kamiennego Rydułtowy-Anna – 200 lat historii

Początki kopalni Rydułtowy sięgają jeszcze , chociaż za datę jej założenia uznaje się rok 1804. Mowa zatem o obiekcie górniczym z ponad 200-letnią historią. W swojej obecnej formie działa od 2004 roku i stanowi największe miejsce zatrudnienia dla mieszkańców Rydułtów pracujących w przemyśle. W kopalni pracuje 90% osób z tego sektora gospodarki.

Wstrząsy i niebezpieczne zjawiska w kopalni pojawiają się już od jakiegoś czasu. Jeszcze w 2007 roku po serii odczuwalnych wstrząsów pojawiły się głosy o możliwym zamknięciu kopalni. Jako argumenty podawano m.in., bardziej niebezpieczne warunki wydobycia surowca.

Największe tąpnięcia w kopalni Rydułtowy

Do tej pory największym odnotowanym w kopalni Rydułtowy było te z 13 stycznia 2005 roku. Miało miejsce o 18:34 i osiągnęło się 3.8 (w skali Richtera). Obszar epicentralny obejmował Rydułtowy, Radlin i Wodzisław.

  • Co myślisz o Geekweeka?

Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.

  • i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!