Wypadek podczas prac polowych: Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Wypadek podczas prac polowych: Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Popularne miejscowosci Czterolatek wpadł pod kosiarkę we wsi Białobłocie (woj. lubuskie). Na miejscu pojawił się śmigłowiec LPR, a chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Policjanci obecnie prowadzą oględziny i przesłuchują świadków, by ustalić, jak doszło do zdarzenia.

We wsi Białobłocie – około 12 km od Gorzowa Wielkopolskiego – przed godziną 17 czterolatek wpadł pod kosiarkę, gdy osoba kierująca pojazdem cofała. Do zdarzenia doszło podczas koszenia łąki z wykorzystaniem ciągnika rolniczego wyposażonego w zestaw kosiarek.

Incydent z kosiarką w Białobłocie. Policja bada sprawę

Mł. asp. Karol Brzozowski z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp przekazał, że chłopiec „doznał bardzo poważnych obrażeń”. Jak wynika z informacji polsatnews.pl – chodzi o uraz kręgosłupa.

„Z zachowanym własnym oddechem został przekazany załodze śmigłowca LPR, która zabrała go do szpitala w Szczecinie” – powiedział w rozmowie z portalem rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim podinspektor Marcin Maludy.

Zobacz też: Groźny wypadek w tunelu na Śląsku. Są ciężko ranni

Dokładne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Kom. Grzegorz Jaroszewicz z policji miejskiej w Gorzowie Wlkp. powiedział, że na miejscu wypadku policjanci prowadzą oględziny i przesłuchują świadków. 26-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

Postępowanie mające ustalić przebieg i przyczynę wypadku będzie nadzorował prokurator.