Zbigniew Ziobro: "Nie będę nikogo maltretować" - jak potoczy się jego przesłuchanie?

Zbigniew Ziobro: „Nie będę nikogo maltretować” – jak potoczy się jego przesłuchanie?

Dlaczego to jest ważne? Ziobro, były minister sprawiedliwości, jest kluczowym świadkiem w sprawie afery Pegasusa. Jego nieobecność na przesłuchaniu może wpłynąć na przebieg śledztwa.

Trela podkreśla, że komisja będzie respektować dokumenty lekarskie i nie będzie dążyć do przesłuchania Ziobry, jeśli nie będzie na to zgody lekarzy.

Co powiedział Tomasz Trela? — Jeżeli nie będę miał ekspertyzy lekarza, że mogę przesłuchiwać świadka — nie zrobię tego. Nie będę nikogo maltretował — zapewniał Trela w rozmowie z RMF FM.

Poseł Lewicy zaznaczył, że komisja będzie honorować dokumenty lekarskie przedstawione przez Ziobrę. — To są oficjalne dokumenty, które trzeba przyjąć. To nie jest oświadczenie lekarskie, że ktoś jest chory i przez 2 tygodnie nie przyjdzie do pracy — wyjaśnił na antenie RMF FM.

Jakie są konsekwencje? Nieobecność Ziobry na przesłuchaniu może opóźnić postępowanie w sprawie afery Pegasusa. Trela zapewnia jednak, że komisja będzie dążyć do przesłuchania Ziobry poza siedzibą parlamentu, jeśli będzie na to zgoda lekarzy.

Komisja śledcza ds. afery Pegasusa będzie kontynuować swoje prace, mimo nieobecności Ziobry. — Taka jest procedura. Zobowiązaliśmy się wobec obywateli i Sejmu, że gdy będziemy kończyć wątek zakupowy [systemu Pegasus — red] pan Zbigniew Ziobro będzie świadkiem. Będą kolejne decyzje, będą kolejne, konkretne wnioski jeżeli chodzi o procedurę przesłuchania poza siedzibą parlamentu — mówił poseł Lewicy.

Zobacz także: Zbigniew Ziobro odebrał wezwanie na komisję. „Ma dwa wyjścia”. W odpowiedzi na list Kaczyńskiego Ziobro przesłał ekspertyzę specjalisty od prawa kościelnego i ruchu drogowego. Zbigniew Ziobro wezwany przed komisję. „Sam zadzwonił na policję”.