Alarm w Legii Warszawa! Już teraz dwóch zawodników z drużyny wypadnie z gry.

Alarm w Legii Warszawa! Już teraz dwóch zawodników z drużyny wypadnie z gry.

Warszawa przystąpi do nowego sezonu jako brązowy medalista mistrzostw Polski. Wynik nie jest najgorszy, ale dla takiego klubu to zdecydowanie za mało. Kibice domagają się powrotu na szczyt ekstraklasy i odzyskania tytułu utraconego cztery lata temu.

Pomóc ma w tym trener Goncalo Feio, który po zwolnieniu Kosty Runjicia rozpoczął rzetelną budowę zespołu. Fatalne wieści dla Legii Warszawa. Dwóch piłkarzy opuściło trening z urazem. Legia przebywa aktualnie na obozie w Austrii, gdzie przygotowuje się zarówno do nadchodzących rozgrywek ekstraklasy, jak i zmagań w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Dwa dni temu rozegrała nawet pierwszy sparing, ale niespodziewanie poległa z Universitateą Craiova 0:1. Kolejne złe wieści dla drużyny przekazał w środę serwis. „Jeden trening sprawił, że kadra może na pewien czas stać się uboższa o dwóch graczy” – przekazano.

Chodzi o obrońcę Radovana Pankova oraz Blaza Kramera. Ten pierwszy przedwcześnie opuścił murawę, trzymając się za mięsień czworogłowy. Służby medyczne szybko zajęły się nim, ale i tak był zmuszony zakończyć trening, a potem wrócić do hotelu. Doskwierał za to problem z „dwójką”, czyli mięśniem dwugłowym uda, przez który w spotkaniu z Holandią na Euro 2024 nie zagrał Robert Lewandowski.

Sytuacja Słoweńca, mimo że nie był w stanie dokończyć jednostki i opuszczał obiekt z opatrunkiem na nodze, wydaje się, że nie jest jednak tak poważna. „Możliwe, że to kwestia związana z napięciem w mięśniach” – czytamy. Mimo wszystko obaj zawodnicy będą obserwowani w najbliższych godzinach. Nie można wykluczyć, że będą od teraz trenować wspólnie z innymi wracającymi do gry po kontuzjach: Patrykiem Kunem, Jurgenem Celhaką, Marco Burchem oraz Jakubem.

Legia robi wszystko, co może, by w przyszłym sezonie odzyskać mistrzostwo Polski. Tym samym dołączyli do niej już m.in. Claude Goncalves, Kacper Chodyna czy Luquinhas, który wraca do Warszawy po dwóch latach przerwy, a ponadto przedłużyła kontrakty z Thomasem Pekhartem czy Arturem Jędrzejczykiem. Nowy sezon rozpocznie się 20 lipca spotkaniem z Zagłębiem Lubin.