Autostrada zostanie rozbudowana - minister zapowiada przetarg, dobra wiadomość dla kierowców

Autostrada zostanie rozbudowana – minister zapowiada przetarg, dobra wiadomość dla kierowców

Premier Donald Tusk mówiący o autostradzie między Łodzią a Warszawą myślał o tym, o czym myśli zwykły Polak jeżdżąc tamtędy. Ona potrzebuje dodatkowych pasów; trzeciego i czwartego. Nasi poprzednicy przez całe osiem lat swoich rządów opowiadali, wybudują dodatkowe pasy. Nie wybudowali, to my je wybudujemy i nasze ministerstwo i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowane są do ogłoszenia przetargu już w przyszłym roku na prace – powiedział minister.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku podpisano umowę na o dodatkowe pasy ruchu. Podpisana wtedy umowa dotyczy wykonania projektu rozbudowy A2 na odcinku między węzłami Łódź Połnoc i Konotopa – powstanie tam trzeci pas autostrady w obu kierunkach; z kolei między węzłami Pruszków i Konotopa, gdzie są już trzy pasy, powstanie czwarty.

Wybudowana przed ponad dekadą trasa między Łodzią i Warszawą jest jednym z najbardziej zatłoczonych odcinków dróg w Polsce. Średni ruch dobowy między tymi miastami waha się, w przyszłości ruch najprawdopodobniej jeszcze się zwiększy w związku z dojazdami do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy A2 i podpisanie z nim umowy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała na 2025 r.