Andrzej Duda będzie musiał podjąć ważną decyzję. Według nieoficjalnych informacji ustalono osobę, która objęła kluczowe stanowisko.

Andrzej Duda będzie musiał podjąć ważną decyzję. Według nieoficjalnych informacji ustalono osobę, która objęła kluczowe stanowisko.

Grażyna Ignaczak-Bandych poprosiła Andrzeja Dudę o odwołanie jej ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta RP. Duda przystał na tę prośbę. Zmiany w kancelarii Andrzeja Dudy skomentował szef gabinetu prezydenta.

Andrzej Duda ogłosi zmiany w kancelarii

Małgorzata Paprocka może zostać nową szefową KPRP. Marcin Mastalerek zapowiedział na antenie Radio ZET, że w czwartek 13 czerwca o godz. 15 nastąpią pewne zmiany w Kancelarii Prezydenta.

„Nie wiem jakie, dlatego że to prezydent o nich poinformuje. To prezydent decyduje o swoich współpracownikach, o ministrach, ma do tego jedyny mandat w Polsce, może mieć jakich chce współpracowników, a ja robię wszystko, żeby być jak najlepszym współpracownikiem” – powiedział Marcin Mastalerek.

Najprawdopodobniej chodzi o ogłoszenie osoby, która obejmie stanowisko po Ignaczak-Bandych. Według nieoficjalnych informacji nową szefową Kancelarii Prezydenta RP ma zostać Małgorzata Paprocka. Aktualnie pełni ona funkcję sekretarza stanu w kancelarii Dudy i sprawuje nadzór nad Prawem i Ustrojem, oraz Biurem Obywatelstw i Prawa Łaski.

Ignaczak-Bandych poprosiła o odwołanie z powodu sporu?

Marcin Mastalerek: Jestem bezkonfliktowym człowiekiem. Grażyna Ignaczak-Bandych wyjaśniła przyczyny swojego odejścia ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta. „Powodem jest stan mojego zdrowia, który pogorszył się w ostatnich miesiącach. To jest stanowisko wymagające ogromnego poświęcenia i aktywności” – powiedziała Ignaczak-Bandych w rozmowie z portalem warszawawpigulce.pl.

Jednak według nieoficjalnych ustaleń portalu chodziło także o konflikt z szefem gabinetu prezydenta. „Nałożyły się dwie kwestie: rzeczywiste, poważne problemy zdrowotne i różnice w postrzeganiu funkcjonowania kancelarii” – przekazał jeden z informatorów portalu. Marcin Mastalerek został zapytany w Radiu ZET, czy z powodu konfliktu z nim Grażyna Ignaczak-Bandych zrezygnowała ze stanowiska w KPRP. „Ja jestem bezkonfliktowym człowiekiem, staram się współpracować z każdym” – odpowiedział Mastalerek, jednocześnie zaprzeczając, że był skonfliktowany z Ignaczak-Bandych.