Bochenek kontratakuje: „Suski szerzy fałszywe informacje na temat obecnej koalicji”

Bochenek kontratakuje: „Suski szerzy fałszywe informacje na temat obecnej koalicji”

Marek Suski pojawił się w Olsztynie, gdzie podczas konferencji prasowej wyraził swoje poparcie dla kandydatury Karola Karskiego do Parlamentu Europejskiego. Europoseł wystartuje w wyborach z drugiego miejsca na listach Prawa i Sprawiedliwości w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim.

Marek Suski krytycznie o Macieju Wąsiku. Pierwsze miejsce w tym regionie przypadło Maciejowi Wąsikowi, czego Suski wyraźnie nie pochwala. Decyzja o tym, żeby jeden z naszych kolegów był na „jedynce”, jest taką decyzją wynikającą z pewnych perturbacji, jakie pewnie państwo obserwowaliście – mówił na nagraniu udostępnionym przez Polskie Radio Olsztyn.

Poseł PiS wyjaśnił, że jego zdaniem do Parlamentu Europejskiego „powinni iść ludzie, którzy mają umiejętności, mają doświadczenie, mają dokonania”. Osoby, które będą tam szanowane i poważane. Proszę sobie wyobrazić, jak w Unii Europejskiej kolega z „jedynki” będzie szanowany – dodał, przekonując, że Karski jest lepszym wyborem.

Rafał Bochenek odpowiada Markowi Suskiemu

Do słów Suskiego odniósł się Rafał Bochenek. Rzecznik PiS stwierdził, że jego wypowiedź jest „nieuzasadniona i powiela kłamstwa obecnej koalicji 13 grudnia”. Dodał, że większość rządząca, „posługując się nieczystymi, wręcz nielegalnymi środkami, w politycznym procesie doprowadziła do skazania M. Wąsika na karę pozbawienia wolności, uniemożliwiając mu wykonywanie mandatu poselskiego”.

Bochenek ocenił, że obecność Wąsika w Parlamencie Europejskim „przyczyni się do zwrócenia uwagi międzynarodowej opinii publicznej na sytuację w Polsce i jawne nadużycia obecnego rządu”. Przyznał też, że choć darzą Suskiego szacunkiem i sympatią, „dostrzegając jego polityczne doświadczenie, wobec przytoczonych wyżej okoliczności, tę wypowiedź przyjmujemy z tym większym zaskoczeniem”.