Była rywalką Igi Świątek. Dramatyczna przeszłość słynnej tenisistki.

Była rywalką Igi Świątek. Dramatyczna przeszłość słynnej tenisistki.

26-letnia Paula Badosa (113. WTA) nie może wrócić do wysokiej formy. W latach 2021-2022 wygrała trzy turnieje rangi WTA – w Belgradzie, prestiżowy w Indian Wells oraz w Sydney. Właśnie w 2022 roku osiągnęła najlepszy wynik w turniejach wielkoszlemowych – dotarła do IV rundy Australian Open i Wimbledonu.

Mało tego, po dotarciu do turnieju w Stuttgarcie, w którym przegrała z Aryną Sabalenką, została wiceliderką światowego rankingu! Fatalna seria Pauli Badosy trwa. Tego w tym roku nie osiągnęła Badosa – w 2023 roku zmagała się z wieloma problemami zdrowotnymi. W efekcie zagrała tylko 31 spotkań. W tym sezonie Hiszpanka aż trzy razy kreczowała w trakcie spotkań! To najwięcej ze wszystkich tenisistek w światowym tourze.

Teraz Badosa wystartowała w turnieju WTA 250 na kortach trawiastych w niemieckim mieście Bad Homburg. Najpierw pewnie pokonała Holenderkę Arantxę Rus (55. WTA) 6:4, 6:1, a potem po blisko dwugodzinnym starciu reprezentantkę gospodarzy – Jule Niemeier (96. WTA) 4:6, 6:2, 6:1.

W ćwierćfinale Hiszpanka zmierzyła się z 20-letnią Rosjanką Dianą Sznajder (47. WTA). W pierwszym secie Badosa prowadziła 3:2 i w kolejnym gemie miała szansę na przełamanie. Nie dość, że jej nie wykorzystała, to jeszcze przegrała cztery gemy z rzędu i seta 3:6.

W drugiej partii Hiszpanka przegrywała już 0:3 i 1:4. Od tego drugiego momentu potrafiła się jednak podnieść i doprowadzić do remisu i tie-breaka, po drodze broniąc meczową. W tie-breaku Hiszpanka od stanu 3:3 przegrała cztery akcje z rzędu. Badosa kontynuuje fatalny bilans w tym sezonie.

Wystartowała w 12 turniejach i w żadnym nie była w półfinale. Mało tego – dopiero tutaj w Bad Homburg znalazła się w ćwierćfinale! W sumie zagrała w tym roku 25 spotkań i wygrała 13. Wiadomo już, że Hiszpanka nie zagra na igrzyskach olimpijskich.

– Badosa nie weźmie udziału w IO, ponieważ zdecydowała się wykorzystać swój „chroniony ranking” na Wimbledonie i (Badosa mogła tylko skorzystać z tej zasady w dwóch z tych trzech wydarzeń – p. Warto dodać, że Badosa pokonała Igę Świątek (1. WTA) 6:3, 7:6 w drugiej rundzie na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Diana Sznajder w półfinale w Bad Homburg zagra ze zwyciężczynią pojedynku: Emma Navarro (USA, 19. WTA) – Caroline Woźniacki (Dania, 112. WTA). Ćwierćfinał turnieju w Bad Homburg: Paula Badosa – Diana Sznajder 3:6, 6:7 (3:7)