Fabryka Poroszenki przejęta przez Rosję produkowała wyjątkowe artykuły spożywcze o globalnym zasięgu

Fabryka Poroszenki przejęta przez Rosję produkowała wyjątkowe artykuły spożywcze o globalnym zasięgu

Jak informują rosyjskie media, JSC Lipieck Cukiernia Factory Roshen, największe ukraińskie przedsiębiorstwo zajmujące się zostało założone w 1996 r. przez, byłego prezydenta.

Na mocy postanowienia sądu, należącej do byłego prezydenta, powiedział w rozmowie z RIA Novosti, rosyjską państwową agencją informacyjną, Dmitrij Aristow, dyrektor Federalnej Służby Komorniczej (FSSP). RIA Novosti przypomniała również, że nalezącego do. Przypomnijmy, że w lutym tego roku, działając na podstawie skargi wniesionej przez Prokuraturę Generalną, tym samym zakazując ich działalności w Rosji. To dało możliwość, który – jak podaje RIA Novosti – został.

Korporacja to jeden z . Koncern podjął decyzję o zamknięciu fabryki słodyczy w Lipiecku w kwietniu 2017 r. ze względów politycznych i ekonomicznych. Produkcja została wstrzymana – czytamy na stronie agencji.

Cukiernicza Korporacja produkuje ponad 350 rodzajów wyrobów cukierniczych, w tym m.in. cukierki czekoladowe, galaretki, karmelki, czekoladowe tabliczki czy pianki oraz torty.