Kolejne zgłoszenie pożaru na składowisku odpadów w Polsce - RCB w akcji!

Kolejne zgłoszenie pożaru na składowisku odpadów w Polsce – RCB w akcji!

Pali się składowisko odpadów w Woli Łaskiej (powiat łaski w województwie ). 1 lipca około godziny 14.25 strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu i pożarze, który miał pojawić się w jej następstwie. Województwo łódzkie.

Pożar składowiska odpadów Łukasz Górczyński z komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi powiedział Polskiemu Radiu, że na obszarze około 500 metrów kwadratowych prawdopodobnie składowano przeznaczone do recyklingu pojemniki na aerozole. Z ogniem walczy około 100 strażaków z 30 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Z Łodzi na miejsce przybyła też grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego. W pożarze poszkodowanych zostało pięć osób, ich stan nie jest znany, ale w akcji udział wziął śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy starają się opanować, a ogień zagraża również magazynowi znajdującemu się obok płonącego składowiska. Pożar śmieci w województwie łódzkim. Obejmował także halę produkcyjną i magazynową.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łasku, sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski, poinformował portal, że do pożaru doszło na terenie TWK-ZAG Sp. z o.o. Okazało się, że prawdopodobnie zapaliły się opakowania po dezodorantach w sprayu. – Mamy pożar składowiska, prawdopodobnie opakowań po dezodorantach. Dochodzi do wybuchów tych zbiorniczków z gazem, połączone jest to z dużą ilością zadymienia i ognia. Częściowo objął halę produkcyjną i magazynową – powiedział portalowi tvn24.pl bryg. Sławomir Wągrowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łasku.

Górczyński poinformował, że pożar w Woli Łaskiej jest trudny do opanowania, ponieważ „nie mamy do końca wiedzy dotyczącej materiałów, które uległy”, a ponadto wysoka temperatura powietrzna tylko utrudnia działania strażaków. Niebezpieczny pożar odpadów. Jest alert RCB.Z powodu pożaru Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie dla powiatu łaskiego. „Dzisiaj, 1 lipca SMS z ostrzeżeniem został wysłany do mieszkańców powiatu łaskiego w województwie łódzkim” – informuje RCB na X. „Uwaga! Pożar składowiska odpadów w Woli Łaskiej. Nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Jeżeli możesz, zostań w domu i zamknij okna” – ostrzega RCB w wysłanych SMS-ach.