Luksusowe samoloty z rzadko spotykanymi cechami wylądowały w stolicy Polski

Luksusowe samoloty z rzadko spotykanymi cechami wylądowały w stolicy Polski

Rzadkie samoloty przyleciały do Polski w piątek (05.07) miała miejsce wizyta emira Kataru, szejka Tamima bin Hamada Al Thaniego. Spotkał się w Pałacu Prezydenckim z . Przywódcy obu państw rozmawiali m.in. o strategicznym partnerstwie i kluczowych inwestycjach w dziedzinie gospodarki czy technologii.

Emir przyleciał do Polski wraz z delegacją, w skład której weszli m.in. przedstawiciele katarskiego państwowego funduszu inwestycyjnego Qatar Investment Authority. Cała świta przybyła na pokładzie aż czterech samolotów, które uchwycono na zdjęciach. Najbardziej w oczy rzucały się dwie gigantyczne maszyny . na swoim oficjalnym profilu opublikowało krótki fragment odlotu Boeinga. Dodało przy tym, że widok obu maszyn jest wręcz unikalny.

Niezwykły Boeing 747 katarskiego szejka 747-8i BBJ (Boeing Business Jet) jest jednakowo samolotem pasażerskim, ale także największym prywatnym odrzutowcem oferowanym na rynku. Wykorzystywany jest jako transport wielu najważniejszych głów państw. W grudniu tego roku odpowiednio zmodyfikowany . Przestrzeń Boeinga 747-8i BBJ daje mnóstwo możliwości skonfigurowania go do osobistych potrzeb. Na jego dostępnej powierzchni 481 mkw mogą znaleźć się pokoje VIP, salony konferencyjne czy luksusowe łazienki. Wszystko zależy od wymagań zamawiającego.

Mysląc, jak wygląda wnętrze Boeinga 747-8 katarskiej rodziny królewskiej, wystarczy spojrzeć na zdjęcie takiego samego samolotu, jaki emir Kataru podarował prezydentowi w 2018. . Airbus A340-200 to starsza konstrukcja Wymieniony przez profil Lotniska Chopina samolot Airbus A340-200 jest znacznie mniejszą konstrukcją. Z całej serii A340 ta wersja posiada najkrótszy kadłub. Jak wcześniej był to głównie samolot pasażerski, dzisiaj najczęściej służy jako prywatny odrzutowiec VIP-ów lub samolot zmodyfikowany do użytku wojskowego.