Multikino Ursynów zostanie zburzone, ustalono datę zamknięcia. Na jego miejscu powstanie luksusowy apartamentowiec.

Multikino Ursynów zostanie zburzone, ustalono datę zamknięcia. Na jego miejscu powstanie luksusowy apartamentowiec.

Od otwarcia, które miało miejsce w 1999 roku, przyciągało tłumy kinomanów. Na jego popularność wpłynęła lokalizacja, ponieważ kompleks położony jest tuż przy stacji metra Imielin. Jako dodatkowy atut należy wskazać 12 sal kinowych, w których łącznie może zmieścić się ponad 2,7 tys. widzów.

Teraz wiadomo, że Multikino Ursynów, znajdujące się na skrzyżowaniu ulicy Indyry Gandhi i Alei Komisji Edukacji Narodowej, zmieni właściciela. Informacje te pochodzą z serwisu muratorplus.pl. Nabywcą parceli, na której znajduje się kino Multikino Ursynów, została inna firma. Chociaż do transakcji doszło ponad rok temu, nie są znane szczegóły transakcji, takie jak kwota, za jaką nastąpiła sprzedaż.

W lutym bieżącego roku ogłoszono, że Multikino Ursynów zostanie zburzone. Planuje się również zburzenie budynku sąsiadującego z kinem, znajdującego się na ulicy Indyry Gandhi, z którego korzystali pasażerowie warszawskiego metra.

Według serwisu muratorplus.pl, w miejscu Multikina Ursynów zostanie zbudowany nowy kompleks. Plan miejscowy przewiduje budowę nowych obiektów. Deweloper jeszcze nie ujawnia szczegółów tej inwestycji, jednak najprawdopodobniej będą to lokale mieszkalne na wyższych piętrach i lokale usługowe na parterze.

Pod koniec ubiegłego roku serwis halouryśnow.pl informował, że położony przy ul. Cynamonowej teren należy do Danilo Dhurovica, partnera biznesowego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Istnieje możliwość, że na terenie, sprzedanym za 82,2 mln zł, również powstaną apartamentowce.

Paweł Świst, prezes zarządu Multikina, powiedział, że zmiana właściciela Multikina Ursynów była konieczna ze względu na trudności, jakie narosły w okresie pandemii COVID-19. Prezes zapowiedział również modernizację oraz rozbudowę kina, na którą już teraz zaprasza mieszkańców Warszawy. Paweł Świst powiedział, że „wiemy, że wielu widzów, szczególnie mieszkańców Ursynowa, jest z nami od lat i zasługuje na tak wyjątkowe i lojalne widownie. Szczegóły wydarzeń zostaną ogłoszone wkrótce”, podsumował prezes zarządu.