"Najwybitniejszy zawodnik tenisa na świecie wyraził swoje zdanie na temat Hurkacza. To więcej niż tylko sport"

„Najwybitniejszy zawodnik tenisa na świecie wyraził swoje zdanie na temat Hurkacza. To więcej niż tylko sport”

Hubert Hurkacz (8. ATP) ma za sobą świetny turniej ATP 500 w Halle, gdzie wygrywał już w 2022 roku. Polak na niemieckich kortach wygrał cztery spotkania i zapewnił sobie awans na siódme miejsce w światowym rankingu.

Nie dał rady jednak wygrać zmagań, bo w finale spotkał Jannika Sinnera (1. ATP). Hurkacz i Sinner przed finałem w Halle mierzyli się ze sobą cztery razy i obaj wygrali po dwa z tych starć. Tym razem to jednak Włoch, będący liderem światowego rankingu, był zdecydowanym faworytem.

Polak postawił mu jednak bardzo trudne warunki. Hurkacz ani razu nie stracił seta w meczu, ale to samo dotyczyło Sinnera. Włoch był jednak lepszy w tie-breakach. W pierwszym z nich wygrał do ośmiu, a w drugim było mu już znacznie łatwiej i ograł rywala do dwóch.

Lider światowego rankingu przyznał jednak, że całe spotkanie nie było dla niego łatwą przeprawą, a Hurkacz zaprezentował się ze świetnej strony. – Spodziewałem się trudnego meczu przeciwko Hubiemu. Wiedziałem, że to będzie mecz, o którym zdecyduje kilka punktów. Dobrze grałem w kluczowych momentach i jestem zadowolony. To bardzo miłe uczucie – wyznał Sinner na korcie.

– Kilka razy musiał grać po drugim serwisie w tie-breaku i to wykorzystałem. Jestem naprawdę zadowolony, bo rosłem z biegiem turnieju i dobrze pokazałem się w finale. Teraz mam tydzień na przygotowanie się do Wimbledonu – dodał zwycięzca turnieju w Halle.

Na koniec Sinner zwrócił się jeszcze bezpośrednio do Polaka. – Gratulacje Hubert. Wygrałeś tutaj w 2022 roku, a teraz byłeś w finale. Jesteśmy przyjaciółmi, graliśmy razem w deblu. Ta nasza relacja z pewnością będzie trwała – podsumował lider rankingu ATP.