Napięcie rośnie przed meczem Polska-Holandia. Ostra rywalizacja na horyzoncie!

Napięcie rośnie przed meczem Polska-Holandia. Ostra rywalizacja na horyzoncie!

&Piłkarskie reprezentacje Holandii i Polski spotkają się w niedzielę w Hamburgu w pierwszym meczu grupy D mistrzostw Europy. Spotkanie Holandii z Polską na Volksparkstadion rozpocznie się o godz. 15. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wpisów na temat meczu.

Tłumy polskich kibiców w Hamburgu

Kilka godzin przed meczem mistrzostw Europy Polski z Holandią w Hamburgu widać już wokół stadionu atmosferę piłkarskiego święta. Z różnych stron nadciągają tłumy kibiców, na razie więcej w biało-czerwonych barwach. Na stadionie trwają próby, m.in. odgrywania hymnów obu krajów.

„Przyjechaliśmy z Białegostoku, ale gościmy w Niemczech już od kilku dni. Oczywiście zawsze kibicujemy reprezentacji Polski, a teraz jest nam szczególnie bliska, bo trener Michał Probierz mieszka właśnie w Białymstoku, podobnie jak prezes PZPN Cezary Kulesza. Na dodatek powołanie dostał Taras Romanczuk” — uśmiechnęła się pani, która wraz z rodziną zmierzała w południe na Volksparkstadion.

Wbrew temu, co trener Probierz mówił w sobotę na konferencji prasowej, że „wszyscy spisują nas na straty i jesteśmy postrzegani w roli outsidera”, kibice tak nie uważają. Seria ośmiu meczów bez porażki i zapewne wrodzony optymizm fanów jeżdżących za kadrą narodową po całej Europie sprawiły, że nastroje przed meczem z Holandią wcale nie są złe. Polscy fani, pytani pod stadionem o swój typ, najczęściej wspominali o remisie, ale zdarzały się również odpowiedzi „1:0, 2:1 dla Polski”. I to wcale nie tak rzadko.

X zalany komentarzami

Na platformie X pojawiło się mnóstwo wpisów na temat dzisiejszego meczu.

  • Hamburg godz 14.59 Polska-Holandia 2-1 (Chorzów 07.09.1969)
  • Prosimy o powtórkę! JESTEŚMY Z WAMI!
  • Dawać już ten mecz, do boju Husario Polska w Hamburgu teraz
  • Minister obrony narodowej już gotowy
  • Holandia zalała Hamburg SĄ NASI! Tańczymy labada
  • Przypominam, psi Nostradamus przewidział, że wygramy tę grupę
  • Dzieje się pod stadionem 🙂
  • Od małego na całego! Holendrzy coraz bliżej!