Netflix za darmo? Wydaje się, że marzenie o darmowym dostępie stanie się rzeczywistością

Netflix za darmo? Wydaje się, że marzenie o darmowym dostępie stanie się rzeczywistością

Netflix to gigant rynku streamingowego, który co jakiś czas wychodzi przed konkurencją z nowymi pomysłami. Najpierw firma postanowiła rozprawić się z użytkownikami, którzy współdzielili własne konta z innymi. Potem wprowadzono tańszy plan z reklamami, który okazał się skuteczny. Teraz poznajemy kolejne plany.

Netflix za darmo z reklamami

Do informacji związanych z kolejnym pomysłem firmy dotarł Bloomberg. W raporcie źródłowym czytamy, że Netflix rozważa udostępnienie swojej platformy za darmo, ale z elementami sponsorowanymi. To oznacza, że filmy i seriale będzie można oglądać bez żadnych opłat, lecz z przerwami na reklamy.

Wiemy, że w planach firmy jest rozbudowa możliwości z zakresu reklam o platformę z narzędziami dla dostawców.

Darmowy Netflix również w Polsce?

Bloomberg wspomina, że darmowy Netflix jest brany pod uwagę na wybranych rynkach, jednakże na liście nie ma Stanów Zjednoczonych. Jest szansa, że darmowy Netflix trafi na wybrane rynki europejskie i azjatyckie, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

To nie pierwszy raz, gdy Netflix rozważa udostępnienie platformy za darmo. W 2021 roku firma przeprowadziła program pilotażowy w Kenii, gdzie użytkowników proszono jedynie o potwierdzenie wieku. Testy zostały zakończone, a Netflix skomentował je w następujący sposób: „Na pewno wiele się nauczyliśmy z tego testu. Będziemy nadal oferować szereg innych planów”.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że darmowy plan w Netflixie z reklamami zaoferuje różne ograniczenia, np. w dostępie do katalogu filmów oraz seriali. Na razie jednak są to tylko przypuszczenia.