Pogromczyni turnieju Świątek zdecydowała się nie brać udziału w igrzyskach olimpijskich

Pogromczyni turnieju Świątek zdecydowała się nie brać udziału w igrzyskach olimpijskich

Paula Badosa (118.) w tym roku prezentuje się bardzo słabo. Była wiceliderką światowego rankingu (kwiecień 2022 rok) dotychczas odniosła tylko 11 zwycięstw w 22 spotkaniach. W żadnym z turniejów nie przeszła czwartej rundy, a w większości odpadała w pierwszej lub drugiej. Ostatni mecz Badosa rozegrała 1 czerwca. Wówczas zmierzyła się ze swoją przyjaciółką Aryną Sabalenką (2.). Mimo obiecującego początku Hiszpanka musiała uznać wyższość Białorusinki 5:7, 1:6.

„Mecze przeciwko Pauli zawsze są ciężkie. Na korcie jesteśmy rywalkami, ale trudno się gra ze swoją najlepszą przyjaciółką” – Paula Badosa nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża. Oto powód. Teraz dziennikarz Jose Morgado poinformował na portalu X, że Paula Badosa nie wystąpi w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

„Paula Badosa nie weźmie udziału w IO, ponieważ zdecydowała się wykorzystać swój 'chroniony ranking’ na Wimbledonie i (Badosa mogła tylko skorzystać z tej zasady w dwóch z tych trzech wydarzeń – czytamy we wpisie. Wcześniej (w kwietniu br.) Storm Hunter – jedna z najlepszych deblistek świata – poinformowała w mediach społecznościowych, że z powodu kontuzji nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

„Jestem zdruzgotana i mam złamane serce, ale jednocześnie jestem niesamowicie wdzięczna, że mam zespół ze wspaniałymi ludźmi, którzy pomogą mi jak najszybciej wrócić na boisko” – Warto dodać, że Hiszpanka Paula Badosa pokonała (1. WTA) 6:3, 6:7 na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Tegoroczne IO w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia.