Polska reprezentacja w stolicy Ukrainy. "Omówiono aktualną sytuację na linii frontu"

Polska reprezentacja w stolicy Ukrainy. „Omówiono aktualną sytuację na linii frontu”

Delegacja polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Kijowie

Popularne miejscowości Delegacja polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego zjawiła się w piątek w Kijowie. Grupie przewodniczył zastępca szefa BBN, generał broni Dariusz Łukowski.

Delegacja spotkała się z zastępcą szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Mykołą Toczyckim. Strony omówiły między innymi sytuację na polu walki oraz dalszą współpracę w sektorze obronnym.

Zastępca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Mykoła Toczycki spotkał się w piątek w Kijowie z delegacją polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, której przewodniczy zastępca szefa BBN, generał broni Dariusz Łukowski. „Polska delegacja przebywa z wizytą na zaproszenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy w celu omówienia bieżącej sytuacji na froncie, rozwoju dwustronnej współpracy wojskowo-politycznej i dalszego wsparcia naszego kraju ze strony Polski” – poinformowała służba prasowa ukraińskiego prezydenta.

Wojna na Ukrainie

  • Sprawdź, jak przebiega wojna na Ukrainie.
  • Czytaj raport Ukraina-Rosja.

Wiceszef kancelarii prezydenta podziękował Polsce za wszechstronną pomoc Ukrainie w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji.

Według informacji służby prasowej strony omówiły sytuację na polu walki, sytuację w dziedzinie bezpieczeństwa w regionie, wyniki Globalnego Szczytu Pokoju oraz dalszą współpracę w sektorze obronnym. Szczególną uwagę zwrócono na współpracę obu krajów na drodze Ukrainy do członkostwa w NATO.

Przypomnijmy, w ostatnich dniach doszło także do spotkania polskiego premiera z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Stało się to w trakcie unijnego szczytu, kiedy to UE podpisała umowę o bezpieczeństwie z Ukrainą. „Unia zrozumiała to, co Polacy wiedzą od początku tej wojny” – skomentował wtedy w sieci premier Donald Tusk. Prezes Rady Ministrów zapowiedział też, że z Wołodymyrem Zełenskim umówili się w Warszawie na rozmowę „jeszcze przed szczytem NATO”. Ten rozpoczyna się 9 lipca 2024 roku.