Radna partii rządzącej ustępuje z istotnego stanowiska po zostaniu przyłapaną przez przypadkowego świadka

Radna partii rządzącej ustępuje z istotnego stanowiska po zostaniu przyłapaną przez przypadkowego świadka

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu. Radni jednogłośnie przyjęli rezygnację Jolanty Sawickiej. Podczas głosowania obecnych było 18 osób, z których wszystkie były „za”. Polityczka nadal pozostaje radną miejską i pobiera dietę. Wcześniej miała też zrezygnować z członkostwa w PiS — informuje „Gazeta Wyborcza”.

Jeszcze podczas tej samej sesji radni wybrali nowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu, którym został Rafał Kijanka również z PiS. Posłanka wytknęła wpadkę TV Republice. Dostała mocną odpowiedź.

Jolanta Sawicka kierowała autem pod wpływem. Świadek zadzwonił na policję. Pod koniec czerwca br. Jolanta Sawicka została przyłapana na kierowaniu samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. To przypadkowy świadek zadzwonił na policję, bo zaniepokoiła go dziwna jazda samochodu prowadzonego przez radną.

24 czerwca dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym samochodem osobowym, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że kierująca samochodem była w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała w organizmie około 1,5 promila alkoholu — informuje w rozmowie z serwisem przemysl.naszemiasto.pl asp. Joanna Golisz, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Przemyślu.

Nieoczekiwane zachowanie posła. Tak uciszał partyjnego kolegę [WIDEO]. W sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Jolancie Sawickiej nie przedstawiono zarzutów. Co więcej, nie została jeszcze przesłuchana przez policjantów. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, po zatrzymaniu była zbyt pijana, aby ją przesłuchać. Policja wysłała więc jej wezwanie na komisariat. W przypadku, gdy zostanie skazana prawomocnym wyrokiem, straci mandat radnej.

Dziennikarz chciał zadać pytanie sędziemu Piebiakowi. Tak został potraktowany. Jolanta Sawicka w latach 2020-2023 była wicewojewodą podkarpackim. Radną Przemysła została podczas ostatnich kwietniowych wyborów samorządowych. Następnie została wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Przemyślu. Startowała również z list PiS w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, jednak uzyskała za mało głosów.