Sprawdź plan podróży na piątek!

Sprawdź plan podróży na piątek!

Po krótkiej przerwie w piątek powraca do ścigania PGE Ekstraliga. Zapowiada się na mocne otwarcie 10. kolejki, bo w Częstochowie dojdzie do hitu z udziałem Włókniarza i Stali. Następnie walczący o utrzymanie GKM zmierzy się w Grudziądzu ze Spartą.

Sprawdź, jakie wydarzenia czekają na kibiców w żużlowy piątek 5 lipca.

PGE Ekstraliga:

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa – ebut.pl Stal Gorzów

Starcie istotne choćby dla układu tabeli w jej górnej części, bo przecież nie można wykluczyć sytuacji, w której Włókniarz i Stal zakończą rywalizację na trzecim i czwartym miejscu. Doszłoby więc do powtórki z ubiegłego sezonu, czyli bezpośredniego starcia już w ćwierćfinale play-off. Na razie jednak częstochowianie i gorzowianie pojedą w rewanżu pod Jasną Górą, gdzie ci pierwsi po cichu mogą pokusić się nawet na pełna pulę. Przeciwnik jest jednak dla nich względnie niewygodny, co pokazało parę potyczek z nimi w poprzednich kilku sezonach. Tutaj można w ciemno nastawiać się na bardzo dobry speedway. Początek meczu o 18:00. W pierwszym starciu 48:42 wygrała Stal.

ZOOleszcz GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław

W tytule nazwaliśmy to spotkaniem podwyższonego ryzyka i takie ono jest dla gospodarzy, którzy wiedzą, że walczą o utrzymanie w najlepszej lidze świata. Ostatnie dwa domowe mecze były dla GKM-u zwycięskie, choć w obu decydowały o tym ostatnie wyścigi. Sparta to rywal z wysokiej półki, więc wyzwanie czeka grudziądzan poważne, choć wrocławianie nie mogą powiedzieć, że w tym roku poza domem spisują się dobrze, bo… się dobrze nie spisują. Nie wygrali wciąż w delegacji, a teraz przyjadą do Grudziądza bez Tai’a Woffindena i prawdopodobnie awizowanego w jego miejsce Francisa Gustsa. Początek spotkania o 20:30. W pierwszym meczu 53:37 wygrała Sparta.

CZYTAJ WIĘCEJ:

  • Poscig XX wieku. Tomasz Gollob dokonał we Wrocławiu niemożliwego
  • Problemy osobiste, zdrowotne i sportowe. Najwięksi nieobecni Speedway of Nations

ZOBACZ WIDEO:

  • Odpowiada prezesowi Stali. „Poczułem, że nie chce, żebym został”

Kup bilet na TAURON SEC w Chorzowie KUP BILET na 2025 PZM FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową!