Sukces Niemek i Polek w drodze do finałów LNK

Sukces Niemek i Polek w drodze do finałów LNK

Reprezentacja Niemiec będzie kolejnym rywalem Biało-Czerwonych w Lidze Narodów Kobiet. Biało-Czerwone po siedmiu wygranych z rzędu, są krok od awansu do turnieju finałowego. Wygrana z Niemkami przypieczętuje miejsce naszej ekipy w ósemce.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski siatkarek w ostatnich dniach daje kibicom siatkówki mnóstwo powodów do radości.

W Lidze Narodów Kobiet Biało-Czerwone pozostają niepokonane od sześciu spotkań, a biorąc pod uwagę także poprzednią edycję, wygrały aż 11 z 12 meczów. To z kolei przekłada się na miejsce w rankingu FIVB. Podopieczne Stefano Lavariniego są w ścisłej czołówce, plasując się na trzeciej pozycji.

Sympatyków siatkówki dodatkowo cieszyć może fakt, że Polki pozostają niepokonane od dziewięciu spotkań. W piątek wieczorem nasza ekipa zmierzy się z Niemkami i nie da się ukryć, że będzie faworytem.

Poprawienie aktualnego rekordu jest bardzo prawdopodobne. Już teraz jednak Biało-Czerwone notują serię, jakiej nasza drużyna narodowa nie miała od 18 lat.

Niemki w Lidze Narodów prezentują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Po części z pewnością wynika to z problemów, z jakimi zespół musi zmagać się od startu sezonu reprezentacyjnego.

Vital Heynen zrezygnował z posady selekcjonera, na kilka tygodni przed startem LN decydując się na przenosiny do Chin. W trybie awaryjnym kadrę przejął Alex Weibl. Pod jego wodzą drużyna wygrała z Francją 3:0 i przegrała z Włochami, Holandią i Turcją 1:3 oraz Japonią 0:3.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką Biało-Czerwone znajdują się na przeciwnym biegunie.

Od kąd kadra przejął Stefano Lavarini, reprezentacja Polski notuje nieustanne postępy. Z rozegranych 51 spotkań, 33 wygrała, 18 przegrała. Ligę Narodów w 2022 roku Polki zakończyły na 13. pozycji z bilansem 4 zwycięstw – 8 porażek.

Rok później uplasowały się na 3. miejscu, wygrywając 12 z 15 meczów. Piątkowe starcie z Niemkami będzie szóstym meczem tych ekip, od kąd naszą drużynę prowadzi Lavarini.

Trzy z dotychczasowych pojedynków kończyły się wygraną Polek po tie-breaku. W pozostałych dwóch nasze zawodniczki wygrywały 3:0 i 3:1. Bilans potyczek towarzyskich jest remisowy (2 zwycięstwa – 2 porażki).

W tabeli Ligi Narodów Polki jako jedyne pozostają niepokonane. Triumf w najbliższym pojedynku zapewni brązowym medalistkom ostatniej edycji przepustkę na turniej z udziałem najlepszej ósemki, który rozegrany zostanie w Bangkoku w dniach 20-23 czerwca.

Mecz Niemcy – Polska w Lidze Narodów Kobiet zostanie rozegrany w piątek, 31 maja 2024 r. o godz. 20.00. Relacja na żywo na WP SportoweFakty!

Czytaj także: Niesamowity widok. Zobacz ranking FIVB po meczu Polek z Koreankami Pomoż nam ulepszać nasze serwisy – odpowiedz na kilka pytań . Ogłądaj siatkówkę kobiet w Pilocie WP (link sponsorowany)