Targowisko zbudowane w centrum miasta budzi zdziwienie - dlaczego stoi puste? Mieszkańcy zaniepokojeni brakiem handlu_szukają odpowiedzi.

Targowisko zbudowane w centrum miasta budzi zdziwienie – dlaczego stoi puste? Mieszkańcy zaniepokojeni brakiem handlu_szukają odpowiedzi.

Nowy bazar w dzielnicy Praga Południe w Warszawie powstał na terenie dawnego bazaru, który działał w tym miejscu od lat 90. do 2011 r. Wielu mieszkańców pragnęło mieć ponownie możliwość zakupu świeżych warzyw, owoców oraz innych artykułów spożywczych. Władze dzielnicy postanowiły uruchomić nowy bazar na terenie tego historycznego miejsca, które zostało zamknięte z powodu zaległości z opłatami za dzierżawę gruntu. O sprawie informuje TOK FM.

Na stronie internetowej Warszawy Pragi-Południe można znaleźć ogłoszenie z lutego br., w którym czytamy, że na nowym bazarze będą dostępne m.in. warzywa, owoce, cukiernie, punkty oferujące usługi krawieckie czy ślusarskie oraz inne punkty usługowe. Wykonanie inwestycji pozwoli na ożywienie tej części dzielnicy, jednak z powodu problemów formalnych unieważniono przetarg, w którym wyłoniono jedną osobę zainteresowaną wynajmem.

Choć sprzedaż ma odbywać się w nowych pawilonach handlowych, to teren dawnego bazaru Rogatka również uległ zmianie. Obecnie można zauważyć dużo zieleni w postaci drzewek i krzewów, a także miejsca do odpoczynku – ławki i stoliki. Władze dzielnicy zachęcają również rodziców z dziećmi do odwiedzenia tego miejsca.

Wielu mieszkańców zastanawia się, jak będzie funkcjonować handel w nowo wybudowanych pawilonach. Niektórzy wyrażają obawy dotyczące przestrzeni handlowej. Zdaniem jednej z mieszkanek dzielnicy, samo centrum jest już otwarte, a problemem może być rozmiar pawilonów handlowych. Część kupców wspomina o trudnościach związanych z niewielką powierzchnią swoich lokali na nowym bazaru.

Władze dzielnicy zdają sobie sprawę z tych problemów i planują podjęcie działań w celu ich rozwiązania. Być może konieczne będzie łączenie lokali handlowych, co będzie przedmiotem działań nowo wybranego zarządu dzielnicy – stwierdził Andrzej Opala, rzecznik prasowy Pragi Południe.