Alarm z powodu silnych burz ogłoszono w dwóch regionach. Alerty najwyższego stopnia zostały wydane.

Alarm z powodu silnych burz ogłoszono w dwóch regionach. Alerty najwyższego stopnia zostały wydane.

Popularne miejscowości na przestrzeni najbliższych godzin muszą się przygotować na niepokojącą pogodę. W Polsce nadal przemieszczają się burze, a w niektórych obszarach występują szczególnie gwałtowne zjawiska. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty trzeciego stopnia dla dwóch regionów. Na Śląsku i w Małopolsce będzie grzmieć, a burzom towarzyszyć będą ulewy oraz porywisty wiatr o prędkości dochodzącej nawet do 120 km/h.

Pogoda ulega gwałtownym zmianom

Zapowiada się wyjątkowo niebezpieczna noc w dwóch rejonach Polski. W ciągu dnia burze przeszły przez wiele miejsc w kraju, które towarzyszyły ulewne opady deszczu oraz grad. W najbliższych godzinach nadal będzie burzowo. Warto śledzić dokładne prognozy w serwisie Pogoda, żeby być na bieżąco z sytuacją.

Burze nad Polską. Dwa regiony z najwyższymi alertami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenia dotyczące pogody i burz. Alerty trzeciego stopnia są obecnie w mocy w województwach:

  • Szczególnie gwałtowne burze z ulewnymi opadami deszczu do 55 mm i porywistym wiatrem do 120 km/h obserwowane i prognozowane są w wyznaczonych regionach. Ostrzeżenia będą w mocy do godziny 2:00 w nocy.
  • Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami występują w południowo-wschodniej części kraju, obowiązują w ośmiu województwach.

Burze nad Polską. Pogoda sprawiła problemy, interwencje konieczne

Ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia oznaczają potencjalne zagrożenie dla zdrowia, życia oraz mienia. Mogą one spowodować znaczące materialne i operacyjne straty. W środę rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało komunikat do mieszkańców kilku województw o możliwych burzach, ulewach, gradzie i silnym wietrze. Sytuacja wymagała interwencji na terenie całego kraju, związanych przede wszystkim z usuwaniem skutków silnych wiatrów i powodzi.

Prognoza dla milionów miejscowości

Aktualizowana co pół godziny, prognoza pogody jest dostępna dla trzech milionów miejscowości. Zachęcamy do skorzystania z darmowej aplikacji Pogoda Interia, dostępnej w Google Play oraz App Store. Pozostań na bieżąco i dołącz do ponad 200 tysięcy obserwujących nasz fanpage na Facebooku – polub Interia Wydarzenia i komentuj nasze artykuły!