Kapitan drużyny narodowej Polski otrzymał zatrważającą diagnozę. Lekarze zalecają zakończenie kariery sportowej.

Kapitan drużyny narodowej Polski otrzymał zatrważającą diagnozę. Lekarze zalecają zakończenie kariery sportowej.

Paweł Zatorski, który zdobył piętnasty medal reprezentacyjny podczas mistrzostw Europy, jest uznawany za ostoję polskiej kadry i gwaranta jakości na pozycji libero. Mimo częstych urazów, które nękają go od lat, Zatorski nadal walczy o medale, takie jak te w Lidze Narodów 2024.

Libero przyznał, że jego walka dotyczy nie tylko powrotu do pełnej sprawności, ale także odbudowy kariery po poważnym urazie biodra. Walka ta nie jest łatwa, ale Zatorski nie poddaje się i wraz z reprezentacją Polski kontynuuje występy na boisku.

W ostatnim meczu Polska pokonała Brazylię mimo słabego początku i wyniku 1:5 w drugim secie. Zdaniem Zatorskiego, zdolność drużyny do wytrzymania presji przeciwnika sprawiła, że udało im się odwrócić losy meczu na swoją korzyść.

Libero odniósł się również do trudnego losowania grupy na nadchodzące igrzyska. Mimo czekającego ich wyzwania z Egiptem, Włochami i Brazylią, Zatorski zauważył, że drużyna nie poddaje się i potrafi odnaleźć się nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Doświadczenie z poprzednich rozgrywek pozwala im utrzymać spokój i skupić się na osiągnięciu kolejnych sukcesów.