Polak osiąga najwyższy wynik we wszystkich fazach eliminacji Mistrzostw Europy. Zaskakujące osiągnięcie!

Polak osiąga najwyższy wynik we wszystkich fazach eliminacji Mistrzostw Europy. Zaskakujące osiągnięcie!

Jakub Szymański przed rokiem zdobył srebrny medal halowych mistrzostw Europy na 60 metrów przez płotki. Ale po nieudanym starcie na letnich mistrzostwach świata, gdzie odpadł w eliminacjach, uznał, że potrzebuje zmiany. Dlatego rozstał się z trenerem Bernardem. Polak najlepszy w całych eliminacjach ME! Co za wynik – Progres Kuby jest niesamowity, a pod względem treningu motorycznego, głównie jeśli chodzi o aspekty siłowo-szybkościowe, ma jeszcze sporo do poprawy.

Wszystko udaje się dzięki dobrej organizacji pracy, dobremu planowaniu i świetnej komunikacji w grupie – – Jeszcze nie miał okazji poznać Igi Świątek, ale od kilku miesięcy ma tego samego trenera co gwiazda tenisa i kto wie, może też zrobi wielką, światową karierę. 21-letni Jakub Szymański tej zimy biega na 60 m przez płotki tak, że nie tylko kibicom marzy się jego medal na MŚ w Glasgow – pisał w marcu tego roku Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl.

Ostatecznie Szymański medalu nie zdobył, bo w biegu finałowym zajął piąte miejsce. Teraz Jakub Szymański jest nadzieją polskich na medal w tegorocznych mistrzostwach Europy, które odbywają się w . On sam również liczy na miejsce na podium w biegu na 110 metrów przez płotki. Szymański musiał walczyć w eliminacjach, które odbyły się w piątek w południe.

Polski lekkoatleta najlepiej z całej stawki ruszył ze startu, ale na początku biegu popełnił kilka błędów, bo aż trzy razy uderzył w płotki (dwa strącił). Nie przeszkodziło mu to jednak prowadzić od startu do mety i pewnie wygrać wyścig. Polak wygrał w czasie 13,53 sekund, drugi był Austriak Enzo Diessl.

„Jestem pewny siebie, ale bariera psychiczna nie jest jeszcze przełamana, bo nie mam jeszcze tej życiówki, której oczekuje. Mam jednak pierwszy czas eliminacji, jestem w czołówce i będę śmiało walczył o finał i rekord życiowy” – mówił Jakub Szymański dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Eliminacje udanie przeszedł też Krzysztof Kiljan (czas 13,78 i drugie miejsce w swoim biegu półfinałowym). Dzięki temu w biegach półfinałowych wystąpi trzech Polaków: Kiljan, Szymański oraz Damian Czykier, który nie musiał startować w eliminacjach.

płotkarzy odbędą się w sobotę o godz. 20:38, a finał o godz. 22:18.