Skandaliczne wydarzenia na trybunach w trakcie meczu Niemcy przeciwko Polsce

Skandaliczne wydarzenia na trybunach w trakcie meczu Niemcy przeciwko Polsce

Reprezentacja Polski fatalnie spisuje się dotąd w eliminacjach do mistrzostw Europy. Najpierw boleśnie poległa z Islandią, następnie musiała uznać wyższość Austrii, a w piątek została rozbita przez Niemcy. I chociaż nasza drużyna prowadziła po golu zdobytym już w 40. sekundzie, to rywalki były w stanie odrobić straty i ostatecznie dopisać trzecie zwycięstwo w tabeli grupy 4.

Do niecodziennych scen doszło za to podczas tego spotkania. Dziennik „Bild” podaje, że jeden z niemieckich fanów „zachował się niewłaściwie”, ponieważ pokazał salut Hitlera, który polega na podniesieniu wyprostowanej prawej ręki pod takim kątem, by wykonujący ten ruch był widoczny spod dłoni. Policja w Rostocku złożyła łacznie siedem skarg karnych przeciwko widzom na Ostseestadion. Dotyczy to podejrzeń o wtargnięcie, zniewagę i eksponowanie niekonstytucyjnych symboli. Dziennik dodał, że to nie pierwsze takie zdarzenie w ostatnim czasie. Niedawno młodzi ludzie wykrzykiwali ksenofobiczne hasła w ekskluzywnej restauracji „Pony” na wyspie Sylt, a jeden z nich wykonał właśnie gest Hitlera.

Gole: 34′ gol sam., 78′ L. Schueller, 84′ 88′ G. Gwinn – 1′ N. Padilla-Bidas

Nasze zawodniczki będą miały błyskawiczną szansę na rewanż, ponieważ we wtorek znowu zmierzą się z Niemkami, chociaż tym razem na własnym terenie. Kolejne dwa starcia rozegrają za to już w lipcu. Najlepsze dwie ekipy w grupie wywalcza awans na ME.